Mitte ainult laupäev pole saunapäev. Corsagym’is saab sauna iga päev kl 17.00 – 22.00

Eestlased on tõeline saunarahvas. Saun on alati olnud tervisetaastamise, mõnusa ajaveetmise ja seltskondliku suhtlemise paik. Vanad eestlased teadsid, kuidas ennast tervete ja rõõmsatena hoida. Nad käisid korra nädalas leilisaunas.

Saun oli püha ja sotsiaalse suhtlemise koht, kus kõik ebakõlad ja lahkhelid unustati. Sauna tuli minna heas ja lahkes meeleolus ning saunas ei tohtinud tülitseda.

Saun lõõgastab nii vaimselt kui füüsiliselt. Kuuma temperatuuriga saunas hakkab keha vallandama heaoluhormoone – endorfiine. Endorfiinidel on rahustav mõju ning omadus leevendada liigese-, lihas- ja luuvalu. Higistamise teel puhastub keha mürkidest, samuti puhastab higistamine nahka ja poore. Üks oluline mõju aga on saunal veelgi ning just sellele on hakatud viimastel aastatel uuringutes rohkesti tähelepanu pöörama. See on sauna hea mõju südamele.

Ja tuleb välja, et mida tihemini saunas käia, seda tõhusam see kaitsev mõju on. Ühes Ida-Soome ülikoolis läbi viidud uuringus selgus, et neil, kes käivad ühe nädala jooksul saunas 4 kuni 7 korda, on infarktitekke oht kuni 63 protsenti väiksem kui vaid korda nädalas saunas käijatel.

Seega võid rahulikult ka nädala sees pärast trenniskäiku saunarõõme nautida ja seda nii mitu korda nädalas, kui hing ihaldab – sellest on sulle (ja su südamele!) vaid kasu!

Hüva leili!

Rubriigid